بسته بندی پوشاک

در این مجموعه سعی شده تمام خدمات طراحی و چاپ بسته بندی پوشاک مورد استفاده تولید کنندگان پوشاک ، فروشگاه های اینترنتی و بسته بندی های مورد نیاز جهت ارسال های پستی تامین گردد.
انتخاب سایز و جنس مناسب جهت تولید یک بسته بندی لباس مناسب و با کیفیت مستلزم داشتن دانش و تجربه کافی در این زمینه می باشد که کارشناسان ما آن را در اختیار شما قرار می دهند تا بهترین انتخاب خود را داشته باشید.

کاربرد انواع کارتن لباس

یکی از مواردی که تأثیر بسیار زیادی در رضایتمندی و نظر مشتریان دارد ، نوع بسته بندی لباس می باشد. این بسته بندی در واقع نوعی احترام و ارزش گذاری به مشتریان می باشد. بسته بندی لباس بیشتر زمانی ارزشمند می شود که آن لباس یک هدیه باشد و اینجاست که داشتن یک بسته بندی مناسب و با کیفیت می تواند هدیه را ارزشمند تر کند.
علاوه بر این شما با چاپ برند خود بر روی بسته بندی در واقع یک نوع برندسازی کرده اید و شرکت خود را در صنعت پوشاک معرفی کرده اید.

بسته بندی پوشاک کرافت
بسته بندی پوشاک

مزایای استفاده از بسته بندی لباس

امروزه رقابت در صنعت لباس و پوشاک بسیار زیاد می باشد و برای رقابت در این بازار نیازمند عملکردی حرفه ای است.
یکی از مواردی که می تواند کسب و کار شما را رونق دهد و برند شما را بیشتر معرفی نماید ، داشتن یک بسته بندی مناسب و با کیفیت می باشد. این بسته بندی باید از متریال و چاپ عالی برخوردار باشد. از دیگر فواید بسته بندی لباس مقوایی می توان به مواردی همچون

  • جلوگیری از آلوده شدن و صدمه دیدن لباس
  • حمل و نقل آسان لباس
  • بسته بندی سریع جهت هدیه دادن لباس
  • چاپ برند و لوگوی تولید کننده بر روی بسته بندی
  • تبلیغ مؤثر و به صرفه نام شرکت تولید کننده لباس

انواع مدل بسته بندی لباس

جهت بسته بندی لباس از بسته بندی با اشکال متفاوتی استفاده می شود که هر کدام به شکل خاصی باز و بسته می شوند.

مدل زیره و رویه

این نوع بسته بندی ها مانند از یک قسمت زیره که لباس درون قرار گرفته و یک رویه بسته بندی که از ابعاد زیره بزرگتر می باشد و بر روی زیره قرار می گیرد. از این نوع دست می توان به بسته بندی پیراهن و بسته بندی پالتو اشاره نمود. بر روی خود این جعبه می توان جای دسته را نیز تعبیه نمود.

بسته بندی پوشاک زیره و رویه
جعبه پیراهن

مدل کیبوردی

این مدل به دلیل شباهت آنها به بسته بندی کیبورد به این نام معروف می باشند . رویه و زیره این بسته بندی به هم متصل و رویه بسته بندی دارای زبانه هایی می باشد . این زبانه ها از قسمت جلوی بسته بندی به درون زیره و در قسمت دوبل شده کناره های بسته بندی قرار می گیرد.

بسته بندی لباس برای پست

مدل کشویی

این مدل از دو قسمت کشویی و رویه تشکیل شده است و قسمت کشویی با قرار گرفتن در رویه کاور می شود. این جعبه هزینه بالاتری نسبت به باقی مدل ها دارد.

بسته بندی پوشاک کشویی
بسته بندی پوشاک مدل کشویی

جعبه بسته بندی لباس برای فروش اینترنتی

این نوع بسته بندی ها در یک مدل خاص و طرح خاص تولید شده و هیچ گونه لوگو و یا اطلاعات شرکتی بر روی آن چاپ نشده است، که مناسب استفاده در فروشگاه های اینترنتی می باشد.
در شرکت های فروش اینترنتی لباس با برندهای مختلف و بسته بندی های گوناگون وجود دارد و بالاترین اولویت انبارداری این اقلام می باشد.
بسته بندی های لباس ، انبارداری و ارسال پوشاک را بسیار راحت و سریع کرده و به دلیل قیمت پایین این نوع بسته بندی ها صرفه اقتصادی بسیار بالایی برای این شرکت ها خواهد داشت.

جعبه بسته بندی لباس برای فروش اینترنتی
بسته بندی لباس فروش اینترنتی

جعبه بسته بندی لباس برای پست

جهت ارسال لباس به وسیله پست نیاز به یک بسته بندی با ابعاد خاص و آن هم در تعداد پایین نیاز می باشد. بسته بندی های آماده را می توان در تعداد پایین تهیه نمود و جهت ارسال های پستی استفاده نمود. این بسته بندی آماده می باشد و بر خلاف بسته بندی های سفارشی زمانی صرف تولید آن نمی شود.

بسته بندی لباس برای پست
بسته بندی لباس پستی

جنس بسته بندی پوشاک

انتخاب جنس ، سایز و ابعاد یک بسته بندی مناسب مستلزم آگاهی داشتن از خواص هر نوع جنس مقوا می باشد. اندازه گیری ابعاد مناسب بسته بندی که براحتی بتوان کالا را در آن بسته بندی نمود نیز می تواند از هزینه های اضافی جلوگیری نماید و بسته بندی مناسبی را در اختیار مشتریان قرار دهد.
ضخامت و نوع مقوای بسته بندی لباس به وزن و حجم لباسی که در آن قرار می گیرد وابسته می باشد.

 به طور مثال برای لباس های سبک با حجم کم مانند شال ، روسری و جوراب معمولاً از بسته بندی های با مقوای گرماژ پایین و سبک مانند گلاسه و یا ایندربورد استفاده می شود. ابعاد این نوع بسته بندی ها کوچک می باشند و انبار کردن و نگهداری آنها بسیار راحت می باشد. 
در عوض جهت بسته بندی لباس هایی که حجم و وزن بالاتری دارند مانند مانتو ، پیراهن و پالتو از بسته بندی هایی با ابعاد بزرگ استفاده می شود. جهت ساخت این نوع بسته بندی از مقوای دارای ضخامت بالا مانند مقوای دوبلکس و یا ایندربورد گرماژ بالا استفاده می شود.
این نوع بسته بندی مناسب لباس هایی می باشد که فروش اینترنتی و ارسال آنها به شهرستان می باشد. 

مهمترین موردی که در ارسال پوشاک باید مدنظر قرار گیرد جلوگیری از پاره و کثیف شدن لباس می باشد. به همین دلیل استفاده از یک بسته بندی مقاوم و در عین حال زیبا بسیار مهم می باشد.

چاپ بسته بندی پوشاک

چاپ برند و نام شرکت تولیدکننده لباس می تواند بهترین و ارزشمندترین تبلیغ باشد و سبب معرفی نام شما را در صنعت پوشاک شود.
بر روی بسته بندی های لباس و پوشاک معمولاً نام و لوگوی شرکت چاپ می شود و این چاپ باید بالاترین کیفیت و وضوح را داشته باشد. به همین جهت چاپ بسته بندی لباس توسط دستگاه افست انجام می گیرد که می تواند طرح و لوگوی شرکت را با بالاترین کیفیت و کاملاً رنگی بر روی بسته بندی چاپ نماید.
چاپ افست در تیراژهای بالای ۵۰۰۰ عدد بسیار مقرون به صرفه می باشد و قیمت تمام شده بسته بندی کاهش می یابد. بر روی انواع مقوا میتوان این نوع چاپ را انجام داد .

چاپ جعبه پیراهن
چاپ بسته بندی پوشاک

خدمات پس از چاپ

بر روی بسته بندی لباس می توان کارهایی انجام داد که سبب افزایش استحکام و زیبایی بسته بندی شود.

سلفون مات یا براق

سلفون لایه ای از پلاستیک می باشد که به وسیله حرارت و یا چسب بر روی قسمت چاپ شده روکش می شود. این روکش از رسیدن رطوبت به بسته بندی جلوگیری کرده و در اثر بارش باران یا پاشش آب بسته بندی خیس نمی شود. سلفون موجب افزایش مقاومت بسته بندی و ظاهر براق آن نیز می شود. این روکش دارای دو نوع جنس مات و براق می باشد که نوع براق جلوه ای شارپ و روشن و نوع مات آن مقداری چاپ روی بسته بندی تیره تر می شود.

یووی ( uv )

نوعی روکش می باشد که با تابیدن نور ماوراء بنفش به سطح چاپ شده ظاهری براق و شفاف به آن می دهد. این روکش بیشتر در چاپ هایی که دارای رنگ های پس زمینه داشته استفاده می شود.یووی از پس دادن رنگ چاپ و یا ماندن اثر دست بر روی بسته بندی جلوگیری می نماید.

برجسته

قسمت هایی از طرح چاپ شده که نیاز است تا برجسته تر از سطح کاغذ باشد را می توان توسط قالب هایی که مختص آن طرح ساخته شده برجسته نمود.

طلاکوب

بعضی مواقع لازم می باشد قسمت هایی از بسته بندی که می تواند لوگو و یا نوشته ای باشد به رنگ طلایی باشد و این کار با کوبیدن ورقه های نازکی که به رنگ طلایی می باشد انجام میگیرد.

امباس

جهت برجسته نمودن یک طرح معمولاً تکراری در تمام یا قسمتی از بسته بندی از این روش استفاده می شود. با تهیه کردن قالبی از طرح و پرس آن بر روی کاغذ ، طرح بر روی کاغذ نقش می بندد.

قیمت بسته بندی لباس

قیمت تمام شده یک بسته بندی مقوایی لباس به مواردی همچون جنس و گرماژ مقوا ، تیراژ سفارش ، چاپ و خدمات پس از چاپ که بر روی بسته بندی انجام شده است بستگی دارد. استفاده از مقواهای سبک می تواند در قیمت تمام شده بسته بندی تاثیر گذاشته و قیمت آن را کاهش دهد.
با افزایش تعداد بسته بندی سفارش داده شده هزینه های ثابت بر روی بسته بندی های بیشتری سرشکن شده و هزینه انجام شده برای هر بسته بندی را کاهش می دهد. همچنین واضح است که با انجام هر کدام از خدمات پس از چاپ به قیمت هر بسته بندی اضافه خواهد شد.

سفارش بسته بندی لباس

  • انتخاب جنس و ضخامت مقوا ، مدل و سایز بسته بندی با مشورت کارشناسان شرکت
  • طراحی طرح روی بسته بندی توسط طراحان شرکت و به صورت کاملاً رایگان
  • چاپ و تولید بسته بندی 
  • ارسال سفارش به کل مناطق ایران