کاغذ مومی

کاغذ مومی سفید

کاغذ مومی و یا به اصطلاح کاغذ روغنی از یک کاغذ سفیدرنگ تشکیل شده که روی آن با لایه ای از موم آغشته شده تا در برابر رطوبت مقاوم باشد و به اصطلاح خمیر نشود .

همچنین این کاغذ از نفوذ و عبور روغن و چربی جلوگیری می کند و معمولاً در شیرینی پزی و فست فودها به عنوان دورپیچ ساندویچ ، همبرگر و... مورد استفاده قرار می گیرد .

کاغذ مومی دارای گرماژ 40 گرم و به صورت شیت در سایزهای 25*35 – 50*35 و 35*33 تولید می شود.

کاغذ مومی طرح عمومی

این کاغذ چاپ شده و آماده ارسال می باشد و دارای سایز 35*50 می باشد.

کمترین مقدار سفارش این کاغذ 5 کیلو به بالا می باشد. در هر کیلو کاغذ حدود 140 برگ کاغذ با ابعاد 50*35 موجود می باشد.

این کاغذ مناسب رستوران ها و فست فودهایی می باشد که قصد انجام چاپ اختصاصی را ندارند و مقدار سفارش آن ها کمتر از 35 کیلو می باشد.

کاغذ مومی طرح اختصاصی

شرکت پارسیان پک قادر است طرح اختصاصی مشتریان را بر روی کاغذهای روغنی با ابعاد 50*70 ، 35*50 ، 33*35 ، 25*35 و بدون پرت کاغذ چاپ نماید.

همچنین واضح است که چاپ کاغذ به غیر از این ابعاد دارای پرتی می باشد و هزینه آن بر عهده مشتری می باشد.

کمترین مقدار سفارش طرح اختصاصی 35 کیلوگرم به بالا می باشد.

چاپ بر روی کاغذ روغنی تا چهاررنگ و غیر تامپلات قابل اجراست ولی به دلیل روغنی بودن کاغذ توصیه می شود طراحی تا دورنگ انجام شود.

کاربردهای کاغذ مومی

دورپیچ ساندویچ و همبرگر

از این کاغذ در فست فود و رستوران ها بیشتر به عنوان دورپیچ ساندویچ و همبرگر استفاده می شود. دورپیچ مومی از رسیدن روغن و رطوبت غذا به دست مشتریان جلوگیری می کند.

بر روی این کاغذ می توان تا چهار رنگ را چاپ نمود ولی معمولاً به جهت حفظ خاصیت کاغذ تا دو رنگ بر روی آن چاپ می شود. به جهت راحت تر پیچیدن این کاغذ به دور مواد غذایی بیشتر از گرماژ ۴۰ گرم استفاده می شود.

این کاغذ دارای انواع دو طرف روغنی و یک رو روغنی می باشد. جهت استفاده به عنوان دورپیچ معمولاً از دو طرف روغنی استفاده می شود.

 
 

کاغذ کف سینی

کاغذ کف سینی معمولاً در رستوران ها ، فست فودها و سالن های غذاخوری جهت زیباتر شدن سرویس غذا و جلوگیری از رسیدن روغن و چربی غذا به سینی سرو غذا استفاده می شود.

از جنس های کاغذ تحریر ، کرافت و مومی جهت تولید کاغذ کف سینی استفاده می شود که کاغذ مومی این مزیت را نسبت به جنس های دیگر دارد که از نفوذ رطوبت و روغن به کف سینی جلوگیری می کند.

بر روی کف سینی هر نوع طرح و چاپی را می توان انجام داد. در تولید این محصول معمولاً از جنس یک طرف روغنی استفاده می شود.