جعبه پیتزا پرمصرف ترین بسته بندی مورد استفاده در فست فودها می باشد. این جعبه در ابعاد و شکل های متفاوتی تولید می شود. جعبه پیتزا را می توان از لحاظ جنس، چاپ و مدل جعبه دسته بندی نمود، که هر کدام در قیمت تمام شده جعبه تأثیر به سزایی دارد.

چاپ جعبه پیتزا

چاپ بر روی جعبه پیتزا را می توان توسط روش های افست ، فلکسو و سیلک انجام داد، که به ترتیب از کیفیت چاپ بالاتری نسبت به هم برخوردارند. جهت چاپ بر روی مقوای دوبلکس معمولاً از روش آفست استفاده می شود، که کیفیت بسیار بالاتری نسبت به دو روش دیگر دارد.

 چاپ بر روی کارتن به دو روش فلکسو و یا سیلک انجام می شود. جنس رویه کارتن می تواند کاغذ سفید و یا کرافت (کرم رنگ) باشد و می توان گفت چاپ بر روی جنس سفید از کیفیت بالاتری نسبت به کرافت برخوردار است.

چاپ جعبه پیتزا
جعبه پیتزا مثلثی چاپ چهار رنگ

جهت سفارش جعبه پیتزا با چاپ اختصاصی باید به مواردی توجه نمود که سعی شده بصورت مختصر و مفید توضیح داده شود.

انتخاب مدل و سایز جعبه

انتخاب مدل و سایز جعبه به مواردی چون شکل و ابعاد پیتزای تولید شده و سلیقه مشتریان بستگی دارد.

پیتزا می تواند بنابر شکل و اندازه ای که تولید می شود درون جعبه خاص خود قرار گیرد. جعبه پیتزا را میتوان به شکل های مربع، مستطیل ،مثلث ، شش ضلعی ، هشت ضلعی و … تولید نمود.

مدل مربعی

از رایج ترین و ارزان ترین مدل های جعبه پیتزا می باشد و در اکثر فست فودها از این مدل جعبه استفاده می شود. این مدل از نظر جمع کردن جعبه توسط کارکنان جزء راحت ترین مدل ها می باشد. این جعبه پیتزا با دو جنس کارتن ایفلوت و یا مقوای بهداشتی و در دو مدل یک تکه و دوتکه (درب و زیره) تولید می شود.

جعبه پیتزای ساده ( بدون چاپ ) آماده برای تحویل موجود می باشد و نهایتاً طی ۲۴ ساعت به دست مشتریان خواهد رسید. چاپ بر روی جنس ایفلوت به روش فلکسو و یا به صورت لمینیت می باشد و بر روی جنس مقوای بهداشتی چاپ افست انجام می شود.

جعبه پیتزا یک نفره
جعبه پیتزا
جعبه پیتزا کرافت خانواده
جعبه پیتزا کرافت
جعبه پیتزا خلاقانه
جعبه پیتزا خاص دسته دار

لیست قیمت جعبه پیتزا

جعبه پیتزا شش ضلعی

جعبه پیتزا شش ضلعی از نظر ظاهری به مانند جعبه مربعی می باشد با این تفاوت که دو گوشه جعبه دوبل شده و حالت شش ضلعی به خود می گیرد. این جعبه نسبت به مدل ساده دارای استحکام بالاتری می باشد و به دلیل شکل منحصر به فرد خود از استقبال بالایی برخوردار است.

جعبه پیتزا شش ضلعی

لیست قیمت جعبه پیتزا شش ضلعی

جعبه پیتزا هشت ضلعی

یکی از جعبه هایی که جذابیت بیشتری برای مشتریان دارد مدل هشت ضلعی می باشد. این جعبه به صورت رویه و زیره تولید می شود و از استحکام بالایی برخوردار است. شکل زیبای این جعبه مورد توجه بسیاری از مشتریان می باشد.

جعبه پیتزا هشت ضلعی

لیست قیمت جعبه پیتزا هشت ضلعی

جعبه پیتزا مثلثی

متفاوت بودن بسته بندی محصولات ، یکی از راه های تبلیغ برند و کسب و کار شما می باشد. یکی از جعبه هایی که بیشتر در نظر مشتریان جلب توجه میکند جعبه پیتزا مثلثی می باشد. این جعبه مناسب پیتزاهایی است که به شکل مثلث تولید می شوند. این جعبه به صورت یک تکه تولید می شود.

جعبه پیتزا مثلثی چاپ چهار رنگ
جعبه پیتزا مثلثی چاپ تک رنگ

لیست قیمت جعبه پیتزا مثلثی

مدل مستطیلی

جعبه پیتزا مستطیلی جهت استفاده پیتزاهایی به شکل مستطیل یا مربع مورد استفاده قرار میگیرد و می تواند به دو شکل یک تکه و دو تکه (درب و زیره) تولید شود. این جعبه دارای سایز استانداردی نمی باشد و معمولاً جعبه مناسب ابعاد پیتزای رستوران طراحی و چاپ می شود.

جعبه پیتزا مستطیل

لیست قیمت جعبه پیتزا مستطیلی

 

جعبه پیتزا خام

همانطور که گفته شد ، جعبه پیتزا را می توان با کارتن ایفلوت و یا مقوای بهداشتی تولید نمود و می توان گفت کارتن ایفلوت ارزانتر از مقوای بهداشتی می باشد. از نظر چاپ نیز واضح است که جعبه پیتزا خام ارزان تر و به ترتیب چاپ سیلک ، فلکسو و افست می باشد. همچنین می توان گفت هر چه تیراژ سفارش بالاتر باشد قیمت هر جعبه کاهش می یابد.

جعبه پیتزا خام آماده

ابعاد جعبه پیتزا خام

ابعاد طول (cm) عرض (cm) ارتفاع (cm)
سایز ۱ ۲۰ ۲۰ ۴
سایز ۲ ۲۳ ۲۳ ۳.۵
سایز ۴ ۲۵ ۲۵ ۴
سایز ۵ ۲۷ ۲۷ ۴
سایز ۶ ۳۰ ۳۰ ۵
سایز ۷ ۳۲ ۳۲ ۵
سایز ۸ ۳۴ ۳۴ ۵

انتخاب جنس جعبه

در تولید جعبه پیتزا می توان از سه نوع جنس استفاده نمود. کارتن ایفلوت ، مقوای دوبلکس و یا کارتن لمینتی که تمام آنها بهداشتی بوده و دارای مهر استاندارد و سیب سلامت می باشند.جنس رویه ورق ها می تواند از کاغذ کرافت (کرم رنگ) و یا کاغذ سفید باشد. از لحاظ هزینه ، ساخت جعبه با جنس سفید نسبت به کرافت گران تر می باشد.

کارتن ایفلوت سه لایه می باشد . چاپ بر روی آن از نظر تعداد رنگ و کیفیت دارای محدودیت است ولی از مقاومت و استحکام بالایی در برابر رطوبت و گرما برخوردار است و در سایزهای بزرگ نیز به صورت یک تکه تولید می شوند.

به دلیل محدودیت هایی که از نظر چاپ بر روی جنس ایفلوت وجود دارد، می توان یک کاغذ و یا مقوای سفید را با کیفیت بالا چاپ نمود و بر روی کارتن ایفلوت لمینت کرد که به این جنس ، کارتن لمینتی گفته می شود.

کارتن لمینتی مقاومت بالایی دارد و کیفیت چاپ بر روی آن بالا می باشد ولی از نظر هزینه از دو جنس دیگر گرانتر می باشد.
جنس دیگری که در تولید جعبه پیتزا مورد استفاده قرار می گیرد مقوای دوبلکس می باشد که مقاومت کمتری نسبت به کارتن دارد ولی می توان بر روی آن چاپ افست با کیفیت خوب را انجام داد.

کارتن ایفلوت سفید
کارتن ایفلوت کرافت

مقوای دوبلکس از لحاظ قیمت از کارتن ایفلوت ارزان تر می باشد. این جنس در مجاورت گرما در رطوبت پیتزا مقداری شکل و مقاومت خود را از دست می دهد و به همین دلیل در زیر پیتزا از یک سینگل سفید استفاده می شود که گرمای کمتری به جعبه منتقل شود. جعبه های با سایزهای بزرگ (از سایز ۲۷ به بالا ) به صورت دو تکه (رویه و زیره ) تولید می شود که مقاومت جعبه بالاتر رود.

جنس مقوای دوبلکس دارای گرماژهای ۴۵۰، ۵۰۰و ۵۵۰ گرم می باشد، که در ساخت جعبه های با سایز بالاتر به جهت استحکام بالاتر از گرماژ ۵۵۰ گرم استفاده می شود.

در ساخت جعبه پیتزا معمولاً از مقوای بهداشتی (دوبلکس) و کارتن ایفلوت (e flute) استفاده می شود. هر دو جنس دارای مهر استاندارد و سیب سلامت می باشند. ورق ایفلوت نسبت به دوبلکس از استحکام بالاتری برخوردار است ، به همین دلیل سعی می شود جعبه های با ابعاد بزرگتر ، از جنس ایفلوت تهیه شود. جنس رویه ورق ها می تواند از کاغذ کرافت (کرم رنگ) و یا کاغذ تحریر (سفید رنگ) باشد.

مقوای دوبلکس بهداشتی