لیوان کاغذی

لیوان کاغذی یکی از پرمصرف ترین اقلام مورد استفاده در رستوران ها،فست فودها و اغذیه فروشی می باشد.لیوان کاغذی از جنس مقوا با روکش پلی اتیلن تولید می شود. این روکش از رسیدن رطوبت به کاغذ جلوگیری می کند.

روز به روز مصرف لیوان های کاغذی در حال افزایش می باشد و جای ظروف پلاستیکی و شیشه ای را می گیرد.دلیل رو آوردن کسب و کارهای مواد غذایی به این محصول مسائل بهداشتی و زیست محیطی می باشد.

لیوان های کاغذی با مایعات گرم داخل لیوان واکنش شیمیایی نمی دهند. این در حالی است که مایعات گرم در لیوان های پلاستیکی واکنش شیمیایی داده و اثرات سرطان زایی به جا می گذارند.

از دیگر مواردی که باید به آن اشاره نمود خاصیت بازیافت و تجزیه شدن سریع این لیوان ها در طبیعت می باشد.این لیوان ها به دلیل اینکه کاملاً از الیاف سلولزی می باشد و هیچ گونه پلاستیکی در آن به کار برده نشده به مانند کاغذ در طبیعت سریعاً تجزیه می شود.

 
 

مزایای لیوان کاغذی

- امکان چاپ بر روی لیوان جهت تبلیغات
- تنوع در چاپ و طرح روی لیوان
- ارزان و در دسترس بودن آن
- مقاوم بودن در برابر رطوبت و حرارت
- بهداشتی و یک بار مصرف بودن
- قابلیت بازیافت سریع و تجدید پذیر بودن

جنس و سایزهای لیوان کاغذی

لیوان های کاغذی در سایزهای مختلفی تولید می شوند که معمول ترین سایز ها در ایران موارد زیر می باشد.
- 110 سی سی (اسپرسو)
- 120 سی سی (دبل اسپرسو)
- 220 سی سی
- 360 سی سی

مدل های اسپرسو معمولاً در کافی شاپ و رستوران ها جهت سرو اسپرسو و قهوه مورد استفاده قرار می گیرد.مدل 220 سی سی که پرمصرف ترین سایز می باشد جهت سرو چای ، نوشابه و فروش در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

لیوان ها در سه ضخامت تک جداره ، دوجداره و سه جداره تولید می شود.امروزه از لیوان های تک جداره بیشتر جهت سرو نوشیدنی های سرد استفاده می شود. لیوان تک جداره در تماس با نوشیدنی های گرم به سرعت شکل و حالت خود را از دست داده و استحکام جداره آن بسیار پایین می آید.

لیوان های دوجداره و سه جداره در برابر نوشیدنی های گرم استحکام خود را حفظ کرده و گرمای زیادی را به دست انتقال نمی دهد.

چاپ لیوان کاغذی

یکی از مواردی که تولید و مصرف لیوان کاغذی در جهان افزایش یافته است را میتوان به بخش تبلیغات مربوط دانست. کسب و کارها می توانند با چاپ لوگو ، آدرس شبکه های اجتماعی و تصاویر بر روی این لیوان ها حرفه و محصولات خود را به مشتریان خود معرفی کنند.

تا چندین سال بیشتر از لیوان های پلاستیکی استفاده می شد که چاپ بر روی این لیوان ها بسیار مشکل و یا غیر ممکن بود و نهایتاً با چاپ یک لیبل و چسباندن آن بر روی لیوان تبلیغات خود را بر روی لیوان ها انجام می دادند. با روی کار آمدن لیوان های کاغذی این مشکل برطرف شد و رستوران ها و فست فودها با چاپ لوگو و تبلیغات خود توسط دستگاه های چاپ معمولی (چاپ افست) توانستند فروش و کسب و کار خود را ارتقا دهند.

لیوان کاغذی ارزان

ارزان ترین لیوان کاغذی ، لیوان های تک جداره می باشد . لیوان های دوجداره و سه جداره به ترتیب به علت مصرف جنس و کار بیشتر از لیوان تک جداره گرانتر می باشند. و هر چه تیراژ سفارش بالاتر باشد قیمت تمام شده هر عدد لیوان پایین تر می باشد.

عامل دیگری که در قیمت تمام شده لیوان تاثیر گذار است تیراژ سفارش می باشد که هر چه تیراژ بالاتر باشد هزینه های تولید بر روی لیوان ها سرشکن شده و قیمت هر عدد لیوان پایین تر می آید.

لیوان کاغذی عمده

این لیوان ها در تیراژ بالا در رنگ های ساده و بدون طرح تولید شده و آماده تحویل به مشتریان می باشد. قیمت این لیوان ها از لیوان های با چاپ اختصاصی ارزانتر می باشد.

سفارش لیوان کاغذی

مشتریان عزیز از طریق واتساپ و یا تماس با همکاران ما می توانند لیست قیمت و کاتالوگ محصولات را دریافت و با ارسال مواردی چون سایز لیوان ، تیراژ سفارش و تعداد جداره لیوان پیش فاکتور خود را دریافت نمایند.

- دریافت لیست قیمت از طریق واتساپ و یا تماس با همکاران ما
- تعیین سایز لیوان ، تیراژ سفارش و تعداد جداره لیوان
- دریافت پیش فاکتور
- پرداخت درصدی از پیش فاکتور به عنوان پیش پرداخت
- طراحی رایگان طرح روی لیوان توسط طراحان شرکت
- تایید طرح توسط مشتری
- ثبت سفارش
- چاپ و تولید لیوان