پاکت بیرون بر غذا جهت ارسال سفارشات فست فود و رستوران ها یکی از اقلام ضروری کسب و کارهای مواد غذایی می باشد. این پاکت ها از نظر جنس شامل پاکت هایی از جنس کاغذ کرافت ، سفید و یا مومی می باشد که بیشترین مصرف را در صنایع غذایی دارد.

پاکت بیرون بر فست فود و رستوران

هر نوع پاکتی که جهت تحویل سفارش مشتری به بیرون از محل استفاده می شود را پاکت بیرون بر می نامند. پاکت دارای جنس و ابعاد متفاوتی می باشد و میتواند از جنس کاغذ کرافت (کرم رنگ) ، کاغذ تحریر (سفید رنگ) و یا کاغذ گلاسه (کاغذ مومی) تهیه شود. هر نوع کاغذ مورد استفاده در تولید پاکت دارای مزایا و معایبی است.

چاپ بر روی پاکت سفید از کیفیت بالاتری نسبت به کرافت برخوردار است و رنگها واقعی تر چاپ می شوند.بر روی پاکت های کرافت معمولاً طرح های دورنگ و سفید یا گلاسه طرح های چهار رنگ را می توان چاپ نمود.پاکت از جنس کاغذ کرافت و تحریر از استحکام بالایی برخوردار است ولی از نظر هزینه کاغذ کرافت از تحریر ارزانتر می باشد.

پاکت های کرافت مناسب قرار دادن مواد غذایی به طور مستقیم نیستند و توصیه می شود مواد غذایی پس از پک شدن با جعبه ها و دورپیچ هایی که از مواد اولیه ( کاغذهای سفید رنگ ) تهیه شده اند در این نوع پاکت ها قرار گیرند. پاکت های بیرون بر را می توان به صورت دسته دار نیز تولید نمود که با تقویت محل اتصال دسته بر روی پاکت ، می توان از استحکام دسته اطمینان حاصل نمود. همچنین به جهت بالاتر بردن استحکام کف پاکت می توان پاکت را با کفی مقوایی تقویت نمود.

پاکت غذا

کاربرد انواع پاکت بیرون بر

اولین و مهمترین مورد جهت ارسال یک سفارش و تحویل به مشتری یک پک مناسب می باشد. یکی از اولویت های یک فست فود و یا رستوران رساندن غذای گرم در سریعترین زمان ممکن به دست مشتریان می باشد. به همین جهت هر رستوران و فست فودی نیاز به بسته بندی دارد که زمان کمی را از کارکنان گرفته و غذای مشتری را تا زمان تحویل گرم نگه دارد.

یکی از بیشترین و پرکاربردترین بسته بندی هایی که در فست فودها و رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد پاکت بیرون بر غذا می باشد. از انواع پاکت از لحاظ سایز می توان به پاکت پیتزا و پاکت ساندویچ اشاره نمود. از لحاظ جنس نیز می توان پاکت بیرون بر کرافت ، تحریر و گلاسه را نام برد. ارزانترین و مناسب ترین پاکت بیرون بر غذا نوع کرافت آن می باشد.

مزایای استفاده از پاکت

– پک کردن غذا در سریعترین زمان
– گرم نگه داشتن غذا تا رسیدن به دست مشتری
– چاپ برند و تبلیغات بر روی پاکت
– ارزان بودن نسبت به بسته بندی های دیگر

قیمت پاکت بیرون بر

قیمت پاکت به عواملی وابسته است که سعی شده به اختصار به آن پرداخته شود.

جنس پاکت

پاکت های بیرون بر بیشتر از جنس های کاغذ کرافت ، تحریر و یا گلاسه ساخته می شود که هر کدام دارای گرماژ ( ضخامت ) های متفاوتی می باشند.

پاکت کرافت

همانطور که از اسم آن مشخص است از کاغذ کرافت تولید می شود. این پاکت را می توان از کاغذ کرافت 70 الی 80 گرم برای حمل محصولاتی به وزن حداکثر 3 کیلو گرم و یا کاغذ 120 گرم برای وزن بالای 3 کیلو گرم تولید نمود. معمولاً جهت حمل سفارشات غذا از گرماژ 70 گرم استفاده می شود ولی برای پاکت های با ابعاد بزرگ لازم است که از گرماژهای بالاتر استفاده شود.
بنابراین باید با توجه به حجم و وزن محصول شما گرماژ مناسب کاغذ انتخاب شود. مواد غذایی را نمی توان بصورت مستقیم در این نوع پاکت قرارداد. پس از قرارگیری مواد غذایی در جعبه هایی مانند جعبه همبرگر ، جعبه سیب زمینی و یا جعبه ساندویچ ، این جعبه ها را درون پاکت قرار داده و پک می نمایند. این پاکت تا زمانی که خشک باشد از مقاومت بالایی برخوردار است ولی در اثر تماس با رطوبت و یا روغن سریعاً مقاومت خود را از دست داده و پاره می شود. کاغذهای کرافت بنا به شرکت تولید کننده آن دارای رنگهای نخودی ، کرم ، قهوه ای روشن و تیره و … می باشد.
این پاکت در بیشتر کسب و کار اغذیه فروشی ها مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل مقاومت بالای آن و قیمت ارزان آن می توان گفت بیشترین پاکت مورد استفاده می باشد. قیمت تمام شده پاکت با گرماژ پایین ، ارزانتر می باشد و با افزایش گرماژ کاغذ قیمت آن نیز افزایش می یابد. کارشناسان ما آماده مشاوره و راهنمایی شما می باشند تا بتوانید بهترین انتخاب با توجه به کالا و بودجه خود داشته باشید.

پاکت فست فود
پاکت کرافت طرح دار

پاکت سفید

پاکت های سفید رنگ معمولاً از جنس کاغذ تحریر و یا گلاسه می باشد .کاغذ تحریر همان کاغذهای سفیدی که جهت پرینت و کارهای روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. کاغذ تحریر دارای گرماژهای بین 80 گرم به بالا می باشد و معمولاً در تولید پاکت از گرماژهای 80 و یا 100 گرم استفاده می شود.
این کاغذ نیز با تماس رطوبت و روغن سریعاً مقاومت خود را از دست می دهد ولی مواد غذایی خشک می تواند به طور مستقیم با این کاغذ در تماس باشد. پاکت سفید از کرافت گرانتر بوده ولی از مقاومت بالایی برخوردار است و کیفیت چاپ بر روی آن بسیار خوب می باشد.

پاکت بیرون بر تحریر
پاکت سفید

پاکت گلاسه

از دیگر متریالی که در تولید پاکت استفاده می شود کاغذ گلاسه می باشد که دارای گرماژهای بین 100 الی 300 گرم بر سانتیمتر مربع می باشد و بیشتر در تهیه پاکت های دسته دار یا شاپینگ بگ مورد استفاده قرار می گیرد.

جنس کاغذ گلاسه دارای سطحی شفاف و براق می باشد و طرح چاپ شده بر روی آن از شفافیت و وضوح بالایی برخوردار است . بر روی آن می توان طرح هایی کاملاً رنگی را با بالاترین کیفیت چاپ نمود. قیمت این نوع جنس از کاغذ کرافت و تحریر ( سفید ) بالاتر می باشد و به طبع آن پاکت تولید شده از این نوع جنس نیز نسبت به باقی پاکت ها گرانتر می باشد.

پاکت بیرون بر دسته دار سفید
پاکت لباس
تعداد سفارش پاکت

تعداد پاکت تأثیر مستقیمی در قیمت تمام شده هر پاکت داشته به طوری که با افزایش آن قیمت تمام شده پاکت کاهش می یابد.

سایز پاکت

پاکت اساس وزن و حجمی کالایی که در آن قرار می گیرد می توان به انواع ذیل تقسیم بندی کرد.

پاکت پیتزا

کف این پاکت در ابعاد یک مربع ( عرض و کاست پاکت با هم برابر ) می باشد که جعبه پیتزا در کف پاکت قرار میگیرد. جعبه های پیتزا را می توان بر روی هم درون پاکت قرار داد. این پاکت مناسب حمل پیتزا ، ظروف سالاد و … می باشد. ابعاد متعارف این پاکت ها را میتوان در جدول ذیل مشاهده نمود.

پاکت همبرگر و ساندویچ

این پاکت مناسب حمل پک های ساندویچ و همبرگر می باشد و کف پاکت در ابعاد مستطیل ( عرض پاکت از کاست آن بزرگتر ) شکل تولید می شود که می توان در ابعاد دلخواه آن را تولید نمود. با تا کردن و زدن منگنه می توان یک بسته بندی بسیار مناسب جهت بیرون بر فست فودها و رستوران ها تهیه نمود.

چاپ پاکت بیرون بر

کیفیت چاپ بر روی پاکت ارتباط مستقیمی با جنس کاغذ مورد استفاده برای ساخت پاکت دارد. در صورت استفاده از کاغذ کرافت به دلیل رنگی که این کاغذ دارد رنگ های چاپ شده بر روی آن دارای درصدی تغییر می باشند و تیره تر از رنگ های به کاربرده شده در طرح پاکت می باشد. چاپ بر روی این پاکت تا چهار رنگ انجام می شود ولی به دلیل رنگ پشت زمینه و ارزانتر شدن پاکت ترجیح بر آن است که طرح دو رنگ باشد. از این پاکت بیشتر در بیرون بر فست فود و رستوران ها استفاده می شود. چاپ بر روی کاغذهای سفید بالاترین کیفیت را داشته و درصد تغییر رنگ کمی دارد. بر روی این پاکت می توان تا چهار رنگ اصلی و رنگ پنجم ترکیبی را با بالاترین کیفیت چاپ نمود. از این نوع پاکت بیشتر به صورت دسته دار ( ساک دستی ) و یا بدون دسته در نمایشگاه ها و فروشگاه ها جهت قرار دادن کالاهای لوکس و هدایا استفاده می شود.
پاکت بیرون بر چاپ رنگی
پاکت بیرون بر تمام رنگی

خدمات پس از چاپ

این خدمات شامل موارد ذیل می باشد که هر کدام جهت سهولت استفاده از پاکت ، زیبایی و مقاومت بیشتر آن می باشد.
نصب دسته
جهت سهولت در استفاده از پاکت می توان از دسته های پانچی و چسبی استفاده نمود. جنس این دسته ها از الیاف نخی و یا کاغذ می باشد و با پانچ کردن یا چسب بر روی پاکت نصب می شود.
کفی مقوایی
کفی مقوایی از یک مقوا با گرماژ بالا و ابعاد کف پاکت تشکیل شده است که در کف پاکت قرار می گیرد و باعث تقویت کف پاکت جهت قرار دادن اجسام سنگین میشود. این کفی وزن و فشار اجسام را در کف پاکت پخش کرده و مقاومت پاکت را بالاتر می برد.
سلفون مات و براق
سلفون لایه نازکی از پلاستیک می باشد که با استفاده از حرارت و یا چسب بر روی کاغذ روکش می شود و دارای مزایایی به مانند افزایش مقاومت پاکت ، براق شدن و وضوح بالاتر چاپ روی پاکت و مقاومت در برابر پاشش آب و باران می باشد. سلفون دارای دو نوع مات و براق می باشد که نوع مات آن جلوه ای تیره تر به پاکت می دهد.
یووی
جهت به جا نماندن اثر دست و افزایش شفافیت و وضوح سطح پاکت از موادی که بر پایه نفت می باشد استفاده می شود. این مواد با مرکب چاپ ترکیب شده و با تابیدن نور ماوراء بنفش سطح چاپ شده را براق و شفاف می نماید.

پاکت بیرون بر ارزان

با توضیحات که داده شد می توان گفت پاکت کوچکتر ، تیراژ بالاتر ، تعداد رنگ چاپ پایین تر ( تک رنگ ) و گرماژ کاغذ کمتر ( 70 گرم ) می تواند قیمت یک پاکت را کاهش دهد. پاکت های آماده در سایزهای ثابت و به دلیل تولید در تیراژ بالا قیمت پایین تری نسبت به دیگر پاکت ها دارند. این پاکت ها از قبل آماده شده می باشند و پس از سفارش در کمترین زمان ممکن ارسال می شود.

نحوه سفارش پاکت بیرون بر

– مشورت با کارشناسان ما و تعیین مواردی همچون سایز پاکت ، گرماژ کاغذ ، تیراژ سفارش و تعداد رنگ طرح
– صدور پیش فاکتور و واریز پیش پرداخت
– طراحی رایگان طرح روی پاکت توسط طراحان شرکت و با مشورت و تایید طرح توسط شما
– قرار گرفتن در پروسه چاپ و تولید
– تصفیه و ارسال سفارش به تمام نقاط ایران

تصاویر مشابه